Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 2 produktów: [2/2]   poprzednie

book2012:


Autorzy: Krzysztof Felchner,
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska
Kod: KAM-1897:W01P01  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Brak tytułu w sprzedaży.

Opis:

Książka jest pierwszą polską monografią dotyczącą autorskoprawnego statusu choreografii i pantomimy oraz jedną z nielicznych pozycji dotyczących tego zagadnienia w literaturze polskiej i zagranicznej. Autor przedstawia, także w perspektywie historyczno- i prawnoporównawczej, proces jurydycznej emancypacji pojęcia choreografii i pantomimy prowadzący do uznania choreografów i mimów za twórców (a także artystów wykonawców) w rozumieniu prawa autorskiego.

Obok problematyki teoretycznej, autor porusza szereg kwestii praktycznych dotyczących analizowanych kategorii utworów, m.in. problematykę umów licencyjnych, funkcjonowania organizacji zbiorowego zarządzania i typowych przypadków naruszeń praw autorskich.

Adresaci:

Umiejętne połączenie analizy prawniczej z wieloma konkretnymi przykładami dotyczącymi choreografii i pantomimy sprawia, ze książka zainteresuje z pewnością prawników - przedstawicieli środowisk akademickich i praktyków, przedstawicieli środowisk twórczych (choreografów, tancerzy) oraz pasjonatów tańca i pantomimy.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-1628-6 , Oprawa: twarda , Format: A5 (148 × 210 mm) , 276
Rodzaj: monografia , Medium: książki (WKP)
Dział: Pozostałe działy / sport i rekreacja
Kod: KAM-1897:W01P01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów