Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 20 produktów: [5/20]   poprzednie następne

book
Prawo własności intelektualnej. Zarys wykładu

Publikacja uwzględnia najnowszy stan prawny, w szczególności zmiany do ustawy - Prawo własności przemysłowej, które weszły w życie 1 grudnia 2015 r. oraz które wejdą w życie 15 kwietnia 2016 r.

więcej

Autorzy: Krzysztof Czub,
Seria:  Akademicka. Prawo
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska Stan prawny:  1 stycznia 2016 r.
Kod: KAM-2495:W01D01  Ilość w paczce: 0
Planowana data wydania: 2016-02-29

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

Krzysztof Czub – doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Rzecznik Patentowy tej uczelni; polski i europejski rzecznik patentowy, członek Krajowej Rady Rzeczników Patentowych; autor wielu publikacji z dziedziny prawa: cywilnego, autorskiego i własności przemysłowej.
W książce przedstawiono w sposób przystępny zagadnienia dotyczące prawa własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego i prawa własności przemysłowej. Zakres przedmiotowy opracowania obejmuje utwory w rozumieniu prawa autorskiego, przedmioty praw pokrewnych oraz własności przemysłowej, jak również inne dobra niematerialne: nazwy domen internetowych, know-how, bazy danych. Znalazły się w nim liczne przykłady oraz wskazówki praktyczne dotyczące sposobu ubiegania się o ochronę, wykonywania praw i ich ochrony.
Autor omawia podstawowe definicje, przesłanki i wymogi praktyczne związane z ochroną dóbr niematerialnych, rodzaje praw chroniących takie dobra, tryby ochrony: krajowe, ponad-i międzynarodowe. Porusza także podstawowe zagadnienia procesowe związane z naruszeniem praw własności intelektualnej.

„Książka dr. Krzysztofa Czuba to znakomite kompendium wiedzy na temat własności intelektualnej. Polecam ją studentom, aplikantom i adwokatom, liczę też na to, że jej lektura zachęci do pogłębienia tematu”.
Andrzej Zwara, Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej

„Godna polecenia pozycja wydawnicza zawierająca analizę wybranych zagadnień z dziedziny ochrony własności intelektualnej. Nadzwyczaj dynamicznie zmieniający się stan prawny został przedstawiony przez Autora w aktualnym ujęciu, co już samo w sobie nie było zadaniem łatwym. Uwagę zwraca także jasne ujęcie złożonej problematyki. Pozycja godna polecenia również radcom prawnym jako instrument pomocny w wykonywaniu zawodu”.
Dariusz Sałajewski, Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych

„[...] to znakomicie napisany podręcznik akademicki, pomocny w procesie nauczania i uczenia się. Po publikację tę z przyjemnością sięgać będą również wszyscy przedstawiciele wolnych zawodów, świadomi wspólnej misji, którą jest troska o doskonalenie się, zdobywanie wiedzy i specjalizację w wykonywaniu usług prawnych. Rekomendowana pozycja będzie także niezwykle przydatna dla niespecjalistów, poruszających się w świecie prawa własności intelektualnej”.
Anna Korbela, Prezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-8304-2 , Oprawa: miękka , Format: B5 , 440
Rodzaj: podręcznik prawo , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo własności intelektualnej / Prawo własności przemysłowej
Kod: KAM-2495:W01D01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów