Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 13 produktów: [13/13]   poprzednie

book2007:

Wymiar i rozkład czasu pracy [KSIĄŻKA PAPIEROWA + EBOOK PDF]

Książka zawiera liczne propozycje uelastycznienia regulacji czasu pracy, odwołujące się do krajowej i zagranicznej literatury nie tylko prawniczej, ale także ekonomicznej i socjologicznej.

więcej

Autorzy: Magdalena Barbara Rycak,
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska - pakiety
Kod: ABC-0459;pakiet  Ilość w paczce: 0

Realizacja:
Brak tytułu w sprzedaży.

Opis:

Na regulację prawną czasu pracy składają się w gruncie rzeczy dwa elementy: pierwszy z nich dotyczy długości czasu pracy, drugi - rozłożenia czasu pracy obowiązującego pracownika w określonych dniach, tygodniach, czy miesiącach. Przedmiotem opracowania jest ustalenie prawnego znaczenia pojęć wymiaru i rozkładu czasu pracy, a także kompleksowa analiza polskich uregulowań prawnych i porównanie ich z regulacjami obowiązującymi na terenie wybranych państw Unii Europejskiej.

Książka zawiera liczne propozycje uelastycznienia regulacji czasu pracy, odwołujące się do krajowej i zagranicznej literatury nie tylko prawniczej, ale także ekonomicznej i socjologicznej. W jednym z rozdziałów autorka koncentruje się na wykładni obowiązujących w Polsce przepisów dotyczących czasu pracy. W książce uwzględniony został dorobek orzecznictwa sądowego, a także literatura polsko-, niemiecko- i anglojęzyczna.

Adresaci:

Publikacja skierowana jest zarówno do teoretyków, jak i do praktyków prawa. Zaprezentowane w niej zagadnienia zostały ujęte w zwięzły i przejrzysty sposób, a percepcję tekstu ułatwiają syntetyczne wnioski na końcu rozdziałów.

Szczegóły towaru


, Oprawa: miękka , Format: A5 (148 × 210 mm) , s. 206
Rodzaj: monografia , Medium: pakiet
Dział: Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych / Prawo pracy
Kod: ABC-0459;pakiet Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów