Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 3 produktów: [2/3]   poprzednie następne

book

Autorzy: Kamil Zeidler,
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska
Kod: KAM-1509:W01P01  Ilość w paczce: 10

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

Problem restytucji dóbr kultury nie jest problemem nowym, jednak ostatnimi czasy znów ożywiła się dyskusja na ten temat. Przyczyną tego są wciąż nierozstrzygnięte trudne sprawy dotyczące restytucji dóbr kultury nie tylko w Polsce, lecz także w innych państwach na świecie.

Publikacja poświęcona została tematyce restytucji dóbr kultury, pierwszy raz przedstawionej z perspektywy filozoficzno-prawnej. Takie ujęcie badanej problematyki doprowadziło do wypracowania metody pozwalającej na analizę każdej konkretnej sprawy restytucyjnej. Metoda ta umożliwia klaryfikację i porządkowanie treści argumentacyjnej, a w efekcie - zrozumienie jej istoty.

Celowi temu służą zarówno przedstawienie restytucji dóbr kultury jako tzw. trudnych przypadków (hard cases) oraz ujęcie dobra kultury jako przedmiotu o szczególnych wartościach, jak i umiejscowienie tej problematyki w sporze pomiędzy liberalizmem a komunitaryzmem, w końcu - przedstawienie przestrzeni dyskursu argumentacyjnego oraz poszczególnych argumentów w nim występujących.

To wszystko czyni z książki nowatorskie, niespotykane dotąd w literaturze ujęcie problematyki restytucji dóbr kultury.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-1413-8 , Oprawa: twarda , Format: A5 (148 × 210 mm) , 356
Rodzaj: opracowanie , Medium: książki (WKP)
Dział: Pozostałe działy / logika
Kod: KAM-1509:W01P01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów