Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 2 produktów: [1/2]   następne

book

Autorzy: Jacek Kulicki,
Seria:  Praktyczne komentarze LEX
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska - pakiety Stan prawny:  1.09.2013 r.
Kod: ABC-0272;pakiet  Ilość w paczce: 0

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

W komentarzu przedstawiono ustrój kontroli skarbowej, procedury kontrolne oraz zagadnienia dotyczące stosunku pracy inspektorów i pracowników kontroli skarbowej.

Autor bardzo szeroko i wnikliwie analizuje wszystkie regulacje zawarte w ustawie, dużą wagę przykłada zwłaszcza do postępowania kontrolnego, specjalnych uprawnień pracowników komórek realizacyjnych (stosowanie środków przymusu bezpośredniego i broni palnej) oraz wywiadu skarbowego.

Publikacja dostarcza konkretnych rozwiązań dotyczących interpretacji przepisów ustawy o kontroli skarbowej i dzięki temu może być pomocna w rozstrzyganiu sporów pomiędzy organami kontroli skarbowej a podmiotami kontrolowanymi, pojawiających się w toku podejmowanych czynności.

Jest to jedyny na rynku komentarz, w którym tak szeroko wykorzystano materiały z procesu legislacyjnego - uzasadnienia projektów ustaw, opinie eksperckie, w tym opinie Biura Analiz Sejmowych, oraz orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego.

Adresaci:
Opracowanie jest przeznaczone dla pracowników aparatu skarbowego, przede wszystkim jednostek organizacyjnych kontroli skarbowej, dla podmiotów kontrolowanych, sędziów orzekających w sprawach z zakresu kontroli skarbowej, doradców podatkowych, radców prawnych i adwokatów, a także pracowników naukowych oraz studentów wydziałów prawa i ekonomii.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-4406-7 , Oprawa: twarda , Format: A5 (148 × 210 mm) , 864
Rodzaj: komentarz , Medium: pakiet
Dział: Prawo podatkowe, finanse i rachunkowość / Prawo podatkowe
Kod: ABC-0272;pakiet Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów