Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 90 produktów: [78/90]   poprzednie następne

book2010:

Bezstronność światopoglądowa władz publicznych w Konstytucji RP

Prezentowana monografia zawiera obszerną analizę art. 25 ust. 2 Konstytucji RP, zgodnie z którym "władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym".

więcej

Autorzy: Wojciech Brzozowski,
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska Stan prawny:  1.08.2010 r.
Kod: KAM-1621:W01P01  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Brak tytułu w sprzedaży.

Opis:

Stan prawny na: 1.08.2010 r.

Prezentowana monografia zawiera obszerną analizę art. 25 ust. 2 Konstytucji RP, zgodnie z którym "władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym". Celem pracy jest objaśnienie normatywnej treści tej zasady ustrojowej i zaproponowanie wewnętrznie spójnego modelu jej interpretacji; autor podjął także próbę uporządkowania zasobów pojęciowych dogmatyki prawa wyznaniowego.
Książka stanowi zaktualizowaną wersję rozprawy doktorskiej, która zdobyła pierwszą nagrodę w XLV Ogólnopolskim Konkursie "Państwa i Prawa" na najlepsze prace habilitacyjne i doktorskie z dziedziny nauk prawnych.

Adresaci:
Opracowanie jest adresowane do przedstawicieli nauki prawa konstytucyjnego i wyznaniowego, studentów prawa, nauk politycznych i kierunków pokrewnych, pracowników administracji wyznaniowej oraz wszystkich osób zainteresowanych konstytucyjnym modelem stosunków państwo-kościół.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-0609-6 , Oprawa: twarda , Format: A5 (148 × 210 mm) , 260
Rodzaj: monografia , Medium: książki (WKP)
Dział: Konstytucja i ustrój
Kod: KAM-1621:W01P01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów