Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 10 produktów: [10/10]   poprzednie

book
Prawo rzymskie. Testy dla studentów

Zbiór 900 pytań z prawa rzymskiego pozwoli nie tylko na łatwe przyswojenie podstawowych instytucji prawa rzymskiego, ale także stanowić będzie skuteczną powtórkę materiału przed egzaminem.

więcej

Autorzy: Dominika Mróz,
Seria:  Testy
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska Stan prawny:  2009 r.
Kod: KAM-1363:W01D02  Ilość w paczce: 20

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

Stan prawny na 2009 r.

Czeka Cię wkrótce egzamin z prawa rzymskiego? Chcesz zapoznać się z pojęciami i konstrukcjami prawnymi, które pozwolą Ci na lepsze zrozumienie prawa rzymskiego, a także przygotują Cię do nauki prawa cywilnego?

Czy znasz odpowiedzi na takie pytania:

  • Claudia postanowiła rozstać się ze swym mężem Ignatiusem, ponieważ "przestała go już kochać". Czy przyczyna ta będzie wystarczająca do rozwodu, zważywszy, że rzecz dzieje się za panowania cesarza Konstantyna Wielkiego?
  • Quintus i Maevius zawarli umowę kupna-sprzedaży (empatio venditio). Strony uzgodniły termin i miejsce wydania towaru i zapłaty ceny. Maevius udał się do Quintusa, aby zapłacić cenę wcześniej, przed nadejściem umówionego terminu. Quintus odmówił przyjęcia zapłaty. Rzecz dzieje się za panowania cesarza Dioklecjana. Jakie uprawnienie przysługuje Maeviusowiwzaistniałym stanie faktycznym?
Zbiór 900 pytań z prawa rzymskiego pozwoli Ci nie tylko na łatwe przyswojenie podstawowych instytucji prawa rzymskiego i pomoże zrozumieć współczesne prawo cywilne, ale także stanowić będzie skuteczną powtórkę materiału przed egzaminem.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-7601-872-0 , Oprawa: miękka , Format: A5 (148 × 210 mm) , s. 288
Rodzaj: podręcznik prawo , Medium: książki (WKP)
Dział: / Historia prawa i prawo rzymskie
Kod: KAM-1363:W01D02 Miejsce wydania: Warszawa